fbpx

Mimika e ministrave në momentin kur Rama i emëroi apo i shkarkoi (FOTO)

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot kabinetin e ri qeveriar me 11 ministrat e rinj dhe 2 ministrat e Shtetit. Ja mimika që mori fytyra e tyre në momentin kur kreu i qeverisë u shpalli emrin, kur u njoftoi riemërimin apo shkarkimin, përcjell Syri.net.

Më poshtë në foto:

1. Senida Mesi, Zv.Kryeministrja:

Image

 

2. Pandeli Majko, ministër Shteti për Shqiptarët Jashtë Kufijve

Image

 

3. Sonila Qato, ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrësve

Image

 

4. Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm

Image

5. Fatmir Xhafa, ministër i Brendshëm

Image

Mimi Kodheli, ish-ministrja e Mbrojtjes e zëvendësuar nga Olta Xhaçka.

Image

6. Olta Xhaçka, ministrja e Mbrojtjes.

Image

7.Etilda Gjoni, ministre e Drejtësisë.

8. Mirela Kumbaro, ministre e Kulturës

Image

9. Arben Ahmetaj, ministër i Ekonomisë, Financave dhe i Punës (tre ministri që bashkohen)

Image

10. Lindita Nikolla, ministre e Arsimit dhe e Rinisë

Image

11. Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë

Image

12. Damian Gjiknuri, ministri i Energjisë dhe i Infrastrukturës

Image

13. Niko Peleshi, ministër i Bujqësisë

Image

14. Blendi Klosi, ministër i Turizmit dhe Mjedisit

Image

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close