fbpx

Rama batuta për kollaren me zyrtarin e Bankës Botërore (VIDEO

Takimi sot në Durrës ka filluar me një batutë nga Rama për Cyril Muller, Zëvendës Presidenti i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore. Pasi zbriti nga makina dhe po i drejtohej vilës qeveritare, Rama iu drejtua me fjalët ‘Pranohen vetëm pa kollare’.

Ndërsa Cyril Muller ktheu batutën “Do të jem shumë i lumtur që ta heq …”… Të pranishëm në këtë takim janë edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, i Bosnje dhe Hercegovinës Denis Zvizdiç, kryeministrin i Maqedonisë Zoran Zaev dhe i të Malit të Zi Dushko Markoviçm.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close