fbpx

ZIP Institut organizon festivalin e rrushit në fshatin Bojanë të Shkupit

ZIP Institut edhe këtë vit organizon festivalin e rrushit në fshatin Bojanë të Shkupit, manifestimi  do të mbahet më datë 8 shtator 2017, në Qendrën e Bojanës dhe do të fillojë nga ora 13:30, njofton Portalb.mk.

“Pas suksesit të vitit të kaluar, dhe jehonës pozitive që ngjalli ky manifestim në opinionin e gjërë, sivjet këtë festival e mendojmë më të madh dhe më përmbajtësorë, me paletë të zgjeruar të aktiviteteve dhe me masa konkrete për afirmimin dhe ngritjet e nivelit të kultivimit të rrushit dhe vreshtave të Bojanës në përgjithësi”, thuhet në informimin e ZIP Institutit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close