fbpx

Bërnabiq: Dialogu për Kosovën tashmë ka filluar

Është me rëndësi që debati dhe dialogu rreth çështjes së Kosovës ka filluar. Ky është një hap i guximshëm dhe i përgjegjshëm i kryetarit të Serbisë, ka thënë kryeministrja serbe Ana Bërnabiq.

“Mendoj se është mirë që debati ka filluar. Edhe njerëzit që thonë “ne nuk duam të marrim pjesë në atë dialog, është qëndrim që do të thotë dialog. Nuk mendoj të jetë shumë i përgjegjshëm, por ai është qëndrim”, ka thënë ajo në një shkrim autorial për gazetën e Beogradit “Blic”, transmeton Koha.net.

Ne si Serbi, dhe të gjithë qytetarët e saj, duhet ta dimë cilët janë qëllimet tona kombëtare, ka theksuar Bërnabiq.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close