fbpx

Ja si të sajoni një ‘qoshe të ngrohtë’ edhe në oborrin tuaj (Foto)

Shumica e njerëzve mendojnë se pasi kanë blerë një vilë të mirëstrukturuar dhe kanë shpenzuar qimet e kokës për ta arreduar atë nga brenda, ka mbaruar gjithçka.
Jo, jo! Kjo është vetëm gjysma e punës, pasi oborri rreth vilës tuaj pa diskutim që e do një dorë… A keni dëgjuar për shprehjen “shtëpia nuk ka fund…”?

E pra, ndërtesa është vetëm fillimi i atij projekti që konkludon me një krijesë motivuese dhe relaksuese, e cila vazhdon të evoluojë së bashku me banorët e saj, transmeton Mapo.al.

Kopshti nuk është sajuar me bar dhe ca lule, por dizenjuar nga artistët e kopshteve.

Pishina sigurisht që nuk duhet të mungojë dhe tenda diku tek cepi i bahçes të fton për një kafe pasditeje.

Prandaj që vila juaj të mos ju dalë prej qejfit duhen bërë ndryshime vazhdimisht. Është njëlloj si ata njerëz që duket sikur nuk plaken kurrë sepse dinë të rishpikin veten në çdo moshë.

 

 

 

 

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close