fbpx

Makina përplas këmbësorët në Sidnei

Një makinë ka përplasur 5 persona, midis tyre edhe një fëmijë në karrocë, në një rrugë në Sydney.

Policia tha se incidenti nuk ishte një veprim i qëllimshëm dhe mendohet se shoferi ka pësuar një problem shëndetsor, raporton RT.

Nagjarja ka ndodhur jashtë qendrës tregtare të Chatswood dhe makina është përplasur në një dyqan.

Të aksidentuarit janë dërguar në spital dhe nuk dihet akoma gjendja e tyre shëndetsore. Ndërsa shoferi i makinës ndodhet në vendngjarje dhe po ndihmon policinë me hetimet e tyre.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close