Kurti në takim me Azirin: Në Maqedoni të mos hiqet dorë nga barazia dhe solidariteti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje sot ka realizuar takim me zv/ministrin e Punës dhe Politikës Sociale të Maqedonisë, Elmi Azirin, njofton Portalb.mk.

“Sot pata nderin e kënaqësinë që ta pres në selinë qendrore të VETËVENDOSJE!-s në Prishtinë, Elmi Azirin, zëvendës ministër i Punës dhe Politikës Sociale në Maqedoni. Bashkë biseduam për situatën politike në Maqedoni, sfidat e qeverisë së re dhe gjendjen e shqiptarëve atje. Barazia dhe solidariteti duhet të jenë synime nga të cilat nuk mund të hiqet dorë”, shkruan Kurti në rrjetin social Facebook.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button