fbpx

Sulm me thikë në Finlandë, disa të plagosur

Të paktën pesë persona, duke përfshirë një grua dhe një fëmijë, u qëlluan me thikë kur një burrë me thikë sulmoi njerëzit në treg në qytetin Turkuu në Finlandë, raporton Anadolu Agency (AA).

Policia qëlloi burrin i cili në treg kreu sulm me thikë. Qendra e qytetit që ndodhet në bregun jugperëndimor të Finlandës është bllokuar plotësisht.

Mediat lokale raportojnë se disa njerëz janë lënduar. Policia paralajmëroi qytetarët që t’iu shmangen hapësirave pranë tregut.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close