fbpx

Kapelet që e bënë Dianën të ndihej princeshë (Foto)

Princeshë Diana ka qenë femra që ka mbajtur më shumë kapele në botë gjatë viteve ’80.

Arsyen e shpjegon Stephen Jones, stilisti i kapeleve të shumë personazheve të famshëm në atë kohë. “Ajo e dinte që ishte pjesë e “punës” së saj. Mbretëresha ia kishte bërë të qartë se kapelja ishte pjesë e përgjegjësisë, një simbol i familjes mbretërore”, shpjegon Jones, transmeton Top Channel.

Rregullat e Mbretëreshës për kapelet ishin vendosur shumë kohë përpara se Diana të bëhej pjesë e familjes mbretërore. Kapelet nuk duhet që të errësojnë fytyrën dhe nuk duhet që të shkëputen kurrë nga koka.

Dianës i pëlqyen këto rregulla dhe ka deklaruar se kapelet i jepnin besim.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close