fbpx

Furgoni e shkel për vdekje një grua në Shkup (FOTO)

Ka humbur jetën një grua e moshuar në lagjen e Shkupit “Debar Maallo”, pasi që një furgon e ka shkelur në rrugën “Antonie Grubishiq”, përpara shkollës ”Kole Nedellkovski, njofton Portalb.mk.

Furgoni i cili, sipas të gjitha gjasave ka dërguar pije në kafiteritë që ndodhen në këtë lagje, ka vozitur mbrapa.

Nga iniciativa qytetare “Në mbrojtje të Debar Maallos”, gjatë kohë kërkojnë që me kohë të përkufizohet dërgesa e pijeve dhe mallrave dhe të ndalohet jashtë atij orarit, për shkaqe të sigurisë së të gjithë qytetarëve, veçmas të fëmijëve që shkojnë e vijnë nga shkollat.

cats

Untitled

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close