fbpx

Pesë persona të lënduar gjatë shpërthimit të gazit në Lisbonë

Një shpërthim i fuqishëm shpërtheu dje në një objekt banesor në qendrën turistike të Lisbonës. Janë plagosur të paktën pesë persona, ndërsa midis tyre shtetas të Gjermanisë dhe të Francës.

Incidenti ka ndodhur në Alfama – rajoni më i vjetër historik në kryeqytetin portugez, tërheq numër të madh të turistëve.

Shpërthimi me siguri është shkaktuar nga derdhja e gazit në një banesë private, të marrë me qira nga një familje gjermane. Lëndime më të lehta kanë marrë edhe dy francezë, të cilët kanë kaluar nën dritare gjatë shpërthimit.

Të gjithë banorët janë evakuuar, pasi zjarri e përfshiu tërë ndërtesën.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close