fbpx

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00.

Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit të Kosovës, transmeton REL.

Pas dy muajsh prej mbajtjes së zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme në Kosovë, Kuvendi më 3 gusht e filloi seancën konstituive, por që deri më tani nuk ka arritur ta përfundoj me sukses.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close