fbpx

Rumania investon 123 milionë euro për katër stadiume në Bukuresht për EURO 2020

 Rumania do të investojë 123 milionë euro për katër stadiume në Bukuresht, në të cilat do të stërviten gjatë Kampionatit Evropian në futboll në vitin 2020.

Ministri i Rinisë dhe Sportit, Marius Dunka theksoi se për remont dhe modernizim të katër stadiumeve – Gença, Xhulesht, Arka triumfale dhe Dinamo do të shpenzohen gjithsej 123 milionë euro.

Në Rumani do të luhen katër ndeshje nga EURO 2020 – tre në fazë grupore dhe një nga faza e 1/8.

Ndeshjet do të luhen në stadiumin Arena nacionale, i cili gjithashtu do të modernizohet, ndërsa katër stadiumet do të shfrytëzohen për stërvitje të ekipeve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close