fbpx

Sërish interpelancë nga VMRO-DPMNE-ja, këtë herë për Dimitrovin

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të paraqesin interpelancë deri tek Kuvendi për shefin e diplomacisë maqedonase, Nikolla Dimitrov. Për këtë gjë kemi shumë arsye, u shpreh Milloshovski.

Arsyeja e parë është nënshkrimi i marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bulgarinë, e dyta është ngadalësimi i procesit për dërgim të Aleksandar Nikollovskit si ambasador të Maqedonisë në Bruksel dhe arsyeja e tretë janë informatat për ndërtimin e kampeve për refugjatëve në Maqedoni

Paraprakish, deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkuan interpelancë edhe për ministren e Punës dhe Politikës Sociale, Mira Carovska dhe atë të Bujqësisë, Lupço Nikollovski.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close