fbpx

Re shumëngjyrëshe në Pekin (VIDEO)

Një fenomen i çuditshëm është shfaqur në kryeqytetin e Kinës, në Pekin.

Për rreth 6 minuta është shfaqur një re shumë ngjyrëshe në qiell, duke sjellë habinë e mjaft njerëzve. Pamjet janë publikuar nga China Global Television Network.

Në fakt 7 gushti përkon me fillimin e vjeshtës në kalendarin hënor kinez. Sipas ekspertëve të klimës retë shumëngjyrëshe janë një fenomen optik dhe që ndodh për shkak të lartësisë se si vendosen retë.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close