fbpx

Si t’i mbani larg mushkonjat

Sipas një studinmi, mushkonjat vrasin 750,000 njerëz në vit, më shumë se çdo specie tjetër, transmeton Lajmi.net.

Ju duhet të ndiqni këta hapa, në mënyrë që të mos keni ‘probleme’ me mushkonjat:

Për të shmangur kruajtjen hudhni deodorant në vendin e thumbuar. Vendosni drita led në shtëpi pasi që mushkonjat nuk i tërheq ky lloj i dritës

Shtypni disa thelba të hudhrës dhe zieni ato, pastaj spërkatni dhomën me lëngun e zier.

Spërkatni qirinjtë me ca pika vaj soje dhe vendoseni qiriun pranë shtratit ku flini.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close