fbpx

“Serbia qëndron në mënyrë të vendosur me ‘Trepçën’,minatorët dhe popullin serb”

Asistenti i drejtori të ashtuquajturës Zyra për Kosovën,Meto Petar Petkoviq ka thënë se Serbia qëndron në mënyrë të vendosur me ‘Trepçën’,minatorët dhe popullin serb në Kosovë, raporton Tanjug,transmeton Indeksonline.

“Unë dua të them se Serbia qëndron në mënyrë të vendosur me njerëzit e saj. Së bashku ne do të luftojmë për ta ruajtur atë. Ajo ka qenë gjithmonë e jona dhe ne kemi vullnetin tonë për të qëndruar”,ka thënë Petkoviq në festimin e Ditës së Minatorëve.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close