fbpx

Mjeku shpjegon: si duhet të veprosh kur ke marramendje

Të gjithëve na ndodh ndonjëherë që të kemi marramendje. Trupi jonë e humbet ndjenjën e ekuilibrit, dhe kemi të vjella, lëvizje anormale të syrit, ose humbje të degjimit, shkruan Class.

Specialistja Kathy Walsh ka sjellë idenë e saj për të trajtuar marramendjen në shtëpi e cila ka patur shumë sukses në kanalin e saj në YouTube. Filloni duke qëndruar me kokë poshtë dhe shikoni në tavan.

Ndërkohë që po e mbani këtë pozicion, ktheni fytyrën drejt bërrylit tuaj të majtë.

Kur ke trullosje ngri kokën në nivelin e shpinës ose ndryshoni shpejt pozicionin tuaj dhe uluni. Ky ushtrim ka marrë një numër të lartë klikimesh dhe aplikohet nga shumë persona.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close