fbpx

Aktorët që u “zhdukën” nga ekranet televizive (FOTO)

Një rol që mbahet mend mund të jetë një triumf për aktorët por është poashtu e vështirë të “dalësh” nga ky rol.

Më poshtë mund të shihni disa aktore që kanë arritur kulmin e karrierës dhe më pas janë larguar nga vëmendja mediatike, transmeton Klan Kosova.

Jennifer Grey

Dirty Dancing, 1987

Edward Furlong

Terminator 2: Judgment Day, 1991

Robert Patrick

Terminator 2: Judgment Day, 1991

Mary-Kate and Ashley Olsen

It Takes Two, 1995

Jason Mewes

Jay and Silent Bob Strike Back, 2001

Carrie-Anne Moss

The Matrix, 1999

Mark Hamill

Three episodes of the Star Wars saga, 1977–1983

Jake Lloyd

Star Wars: Episode I — The Phantom Menace, 1999

Mischa Barton

The O.C., 2003–2007

Sarah Michelle Gellar

Buffy the Vampire Slayer, 1997–2003

Wesley Snipes

Blade, 1998

Macaulay Culkin

Home Alone, 1990

Home Alone 2: Lost in New York, 1992

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button