fbpx

Rikthim në muzikën e Erzana Berishës (VIDEO)

Erzana Berisha dikur ishte vajzë e njohur në estradën shqiptare, ndërsa këndoi edhe në gjuhën maqedonase.

Vajza e këngëtarit Agron Berisha, Erzana Berisha ka kënduar në disa festival qysh para 20-të vitesh ndërsa ka sjellë disa hite që dëgjohen edhe sot.

Në familjen e saj, edhe vëllai Lindon Berisha është muzikant dhe i cili madje sot është aktiv në skenën muzikore.

Erzana ka kohë që jeton në Amerikë por megjithatë ka lënë pas vetes disa këngë të cilat sonte kemi vendosur ti kujtojmë.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button