fbpx

Edi Rama takoi Zoran Zaevin (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në kuadër të samitit për vendet e Ballkanit Perëndimor, sot në Trieste është takuar me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk.

“Në Trieste me kryeministrin Zoran Zaev, për forcimin e miqësisë dhe thellimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona; me urimin që faqja e re e premtuar nga kryeministri Zaev në marrëdhëniet ndëretnike mes dy popujve që formësojnë Maqedoninë mike, të shkruhet me vepra të prekshme për gjithë shqiptarët, të cilët jetojnë në shtetin fqinj”, shkruan Rama në “Facebook”..

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button