fbpx

Si të përgatisni lëng të kuq, trupi juaj “vuan” për të! (Video)

Lëngu i panxharit të kuq rrit qëndrueshmërinë fizike dhe forcon qarkullimin, kurse e nitratet në përbërjen e tij zgjerojnë enët e gjakut dhe përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm dhe qëndrueshmërinë. Panxhari është një perime karakteristike me ngjyrë të kuqe që përdoret në kuzhinë. Pasuria e tij me minerale, karbohidrate, yndyra dhe proteina e bën ushqim të shpeshtë dhe të shëndetshëm. Është gjithashtu i pasur me vitaminë B12, dhe gjithashtu përmban një sasi të vogël të kobaltit.

Përbërësit:

Rrepë e kuqe

Karrotë

Mollë

Për hapat që duhet t’i ndiqni, shikojeni videon e mëposhtme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button