fbpx

Zyrtare: United arrin marrëveshje me Evertonin për Lukakun

Manchester Unitedi ka konfirmuar transferimin më të ri.

Sulmuesi belg Romelu Lukakut në sezonin e ri do ta shohim në fanellën e Unitedit.

Këpshtu ka bërë të ditur përmes një mesazhi të llogarisë zyrtare “Djajtë e Kuq”, transmeton Telegrafi.

“Jemi të kënaqur t’ju njoftojmë se jemi pajtuar me Everton rreth transferimit të Romelu Lukakut”m, shkruar ndër të tjera në njoftimin e Unitedit.

Sulmuesi pritet që brenda këtyre ditëve të kryej testet mjekësore ndërsa rreth detajeve të kontratës dhe për sa vjet do të qëndrojë te Unitedt, do të zbulohen në ditën që do të prezantohet lojtari.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button