fbpx

6 Korriku, Dita Ndërkombëtare e Puthjes. Ja ato më historiket në botën e kinemasë!

A e dinit se çfarë festohet sot? Është Dita Ndërkombëtare e Puthjes, shtrëngojeni të dashurin tuaj të zemrës dhe mbyteni me të puthura!

Puthja e parë në historinë e kinemasë daton në vitin 1896, në një film bardh e zi ‘The Widow Jones’ e interpretuar nga aktorët May Irwin dhe John Rice. E ndjekur nga qindra e mijëra të tilla më pas.

Për nder të kësaj dite, kemi përzgjedhur për ju momentet më ikonike të puthjeve të cilat kanë shënuar revolucion e kanë hyrë në histori e kinematografisë!

BURT-LANCASTER-DHE-DEBORAH-KERR-QE-KETU-DERI-NE-PERJETESI-1953

CLARK-GABLE-DHE-VIVIAN-LEIGH-GONE-WITH-THE-WIND-1939

 

 

 

LEONARDO-DICAPRIO-DHE-KATE-WINSLET-TITANIC-1997

RYAN-GOSLING-DHE-RACHEL-MCADAMS-THE-NOTEBOOK-2005

TOBEY-MAGUIRE-DHE-KIRSTEN-DUNST-SPIDER-MAN-2002

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button