fbpx

Vladimir Putin siç nuk e keni parë deri më tash (Video)

Fermeri dhe artisti italian, Dario Gambarin me ndihmën e traktorit e ka vizatuar fytyrën e presidentit rus në fushën e tij në rajonin Veneto, transmeton lajmi.net.

Portreti është i gjerë 135 metra dhe afër tij fermeri e ka vënë mbishkrimin “Putin” në alfabetin cirilik, si dhe “G20 2017”.

Gambarin këtë e ka bërë në nderim të Putinit në prag të samitit G20 në Hamburg.

Ky fermer më herët ka realizuar portret edhe të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit në prag të zgjedhjeve presidenciale në SHBA. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button