fbpx

Thaçi: Së shpejti, marrëveshje historike me Serbinë

Pas kthimit nga Brukseli, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të finalizohet shumë shpejt, me një marrëveshje historike, mes dy vendeve. Në një intervistë për ABC Njuz, Hashim Thaçi ftoi dhe një herë të gjithë spektrin politik në Kosovë, të bëhet pjesë e këtij procesi. Lidhur me zhvillimet politike në vend, Thaçi përjashtoi opsionin e një krize institucionale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button