fbpx

Pamjet e mrekullueshme nga Kenia (FOTO)

Një moment ku gjirafa tund kokën pafund për të larguar zogjtë që i hipin në kokë dhe e ndalojnë të pijë ujë në Kenia.

Gjirafa është parë të shuajë etjen në Amboseli National Park, teksa një numër zogjsh i vërtiten mbi kokë. Momente më pas kafsha tund kokën  për të lagur shpendët të largohen nga koka e saj.

Fotot janë bërë nga 29-vjeçarja Shaaz Jun, i cili ka ka kopshte Safari në Afrikën Lindore dhe në Indi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button