fbpx

Gruevski do të merr padi nga ana e aktivistëve të “Revolucionit Laraman”

Një grup i aktivistëve qytetarë të cilët ishin pjesëmarrës në protestat e “Revolucionit Laraman”, do të ngrenë padi kundër liderit të opozitës, VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskit, njofton Portalb.mk.

Padia kundër Gruevskin vjen prej kur ai i quajti “rrugaç” dhe “dëgjues të Zaevit”, pjesëmarrësit të protestat që janë mbajtur kundër vendimit të Gjorgje Ivanovit për abolim të të gjithë politikanëve.

Më shumë se 1.200 aktivist të cilët janë pjesë e grupit të facebookut të quajtur “paditës” sot do të angazhojnë avokat i cili do t’i përfaqësojë, ndërsa Gruevskin do ta padisin për shpifje dhe fyerje.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button