fbpx

Taravari një herë në javë do ta pijë kafen e mëngjesit me drejtorët e klinikave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, bashkë me zëvendësministrin, Goce Çakaraovski sot kanë pasur takim pune në mëngjes me kolegët e Klinikës Universitare të Neurologjisë në Shkup, me të cilët e pinë kafen e mëngjesit dhe biseduan për punën e mëtejshme në klinikë dhe planet e ardhshme, njofton Portalb.mk.

Nga Ministria e Shëndetësisë kumtuan se kjo do të jetë praktikë e ministrit, së bashku me zëvendës ministrin që një herë në javë të vizitojnë nga një prej klinikave dhe të bisedojnë me udhëheqësinë dhe të punësuarit në klinikat universitare.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button