Moti sot në Maqedoni

Moti sot nêë Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë, pasdite në disa vende do të ketë kushte për dukuri të jostabilitetit lokal me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut dhe bubullima, sidomos në pjesët juglindore të vendit. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë prej 30 deri 36 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, mot me diell dhe i nxehtë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi perëndimor. Temperatura do të arrijë deri 35 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button