fbpx

Tensione në Korçë, goditet përfaqësuesi i PD-së

Një incident raportohet se është regjistruar sot në një qendër votimi në Korçë, ku një person është dhunuar.

Gazetarja Lediona Xheladinaj raporton për “BalkanWeb” se Theodhor Thimo, ish-kryeplak dhe përfaqësues i PD-së është goditet para qendrës së votimit në Rrembec nga Sotiraq Tore dhe Julian Tore.

Këtë dy të fundit raportohet se janë përfaqësues të PS, ndërsa janë me precedentë penalë.

Ndërkohë, Policia nuk ka dhënë asnjë reagim zyrtar lidhur me ngjarjen.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button