fbpx

SHBA, avioni përplaset me ndërtesën

Një aeroplan i vogël është rrëzuar në një ndërtesë në Florida, e cila fatmirësisht ishte bosh në momentin e përplasjes.

Mësohet se një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur rëndë.

Mediat amerikane raportojnë se rrëzimi i tij shkaktoi dëme të mëdha dhe një zjarr të fuqishëm.

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi rrëzimin.

Autoritetet thanë se avioni u rrëzua pak pasi u ngrit nga një aeroport aty pranë

Policia ka deklaruar se asnjë nga punonjës e kujdesit ditor nuk ndodhej brenda ndërtesës në kohën e rrëzimit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button