Tirana zbukurohet për festën e Fitër Bajramit (FOTO)

Tirana është stolisur  për festën e Fitër Bajramit nga Komuna.

Kryetari i Tiranës Erion Veliaj ka postuar disa foto në rrjetin social Facebook, ku shihet se si është zbukuruar qyteti i Tiranës për festën e Fitër Bajramit, shkruan Gazeta Blic.com

“Nesër është Bajram ? dhe qyteti është stolisur për besimtarët që pas 9 vjetësh falje në rrugë do rikthehen te Sheshi Skënderbej?
?️ Parkingu falas nga ora 5:00 -7:00.” ka shkruar Veliaj në Facebook.

Ndoshta ky është një shembull i mirë për gjithë kryetarët e komunave të Kosovës të cilët nuk kanë bërë as gjë për këtë festë.

Kujtojmë që Ramazani përfundon sot dhe nesër është Fitër Bajrami./Gazetablic.com

gezuar1 gezuar-2

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button