fbpx

Maqedonia me humbje e mbylli evropianin U21

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll e përjetoi disfatën e dytë në kuadër të Grupit B në Kampionatin Evropian në Poloni, duke e mbyllur këtë cikël në pozitën e katërt në debutimin historik. Ndeshja e luajtur në “Maejski stadion” në Gdinja, Portugalia shënoi fitore me rezultat 2:4 (1:2).

Për Maqedoninë golat ishin vepër e Enis Bardhit i cili me një super gol zbuti epërsinë e portugezëve në e 40-të. Ndërsa golin tjetër e shënoi Markoski. Për Portugalinë golat i shënuan Edgar Ie, Bruno dy dhe Pdence. /Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button