fbpx

Anevski: Anëtarët e Këshillit u bënë luledielli dhe votuan kundër Zvërlevskit

Kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Petar Anekvsi, në një deklaratë për “SDK”, thotë se nuk është aspak e çuditshme që shumica e anëtarëve nga Këshilli, të martën vendosën që ta lënë vetë dhe të tjerët deri më një të votojnë për propozimin e Qeverisë për shkarkimin e prokurorit shtetëror, Marko Zvërlevski, njofton Portalb.mk.

“Luledielli u bënë të gjithë. U kthyen menjëherë nga qëndrimet dhe vendimet e deritanishme”, tha Anevski.

Në pyetjen nëse deri më tani dikush nga anëtarët ka pasur vërejtje për punën e Zvërlevskit, ose ndonjëri prej tyre ka hapur temë në lidhje me atë se Zvërlevski duhet që të shkarkohet, ai thotë se nuk ka pasur diskutime të tilla në rend dite në Këshill.

Anevski ishte prokurori i vetëm në Këshill që votoi për të mos u votuar Zvërlevski. Paraprakisht në një deklaratë ai tha se Zvërevski është prokuror i përkryer.

LEXO: Anevski: Zvërlevski është prokuror i përkryer

LEXO: Qeveria e Maqedonisë e shkarkoi prokurorin skandaloz Zvërlevski

LEXO: Para shkarkimit është Zvërlevski, prokurori që mbështeti politikat e Gruevskit

LEXO: Maqedoni, ja kush e zuri vendin e Mijallkovit në DSK dhe Çavkovit në BSP

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button