fbpx

Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit në Kuvend

Pasi që në seancën qeveritare u miratua propozimi për shkarkimin e prokurorit shtetëror, Marko Zvërlevski, ai është nënshkruar nga ana e sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski dhe është dërguar në Kuvend, njofton Portalb.mk.

Tani, Kuvendi duhet që të caktojë seancë në të cilën do të shqyrtohet ky propozim. Zvërlevski mund të shkarkohet me 61 vota nga deputetët.

Javën e kaluar, Këshilli i Prokurorëve me shumicë të votave e ka pranuar propozimin qeveritar për shkarkimin e Zvërlevskit.

LEXO: Qeveria e Maqedonisë e shkarkoi prokurorin skandaloz Zvërlevski

LEXO: Para shkarkimit është Zvërlevski, prokurori që mbështeti politikat e Gruevskit

LEXO: Maqedoni, ja kush e zuri vendin e Mijallkovit në DSK dhe Çavkovit në BSP

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close