Zaev ia dorëzoi Xhaferit dëshminë se asnjë ministër nuk është i inkrimuar (FOTO)

Lideri i LSDM-së dhe njëherit mandatari për formim të Qeverisë së Maqedonisë, Zoran Zaev nga foltorja e Kuvendit ku po diskutohet për programin dhe përbërjen e re Qeveritare kryeparlamentarit Talat Xhaferi ia dorëzoi vërtetimin e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) se asnjë ministër i përbërjes së re qeveritare nuk është i inkriminuar, njofton Portalb.mk.

“Ja dhe dëshmia që ministrat e ri të Qeverisë nuk janë nën hetim. Kjo është lista e tyre e siguruar nga PSP-ja që tani ia jap Xhaferit. Ja shikoni”, tha Zaevi.

LEXO: Kasami reagon ndaj Grubit

LEXO: Grubi: Lëvizja BESA është lëvizje ik dhe duhet të largohet nga Kuvendi

LEXO: Remenski: Qeveria e re duhet të largojë shovinizmin politik dhe etnik të VMRO-DPMNE-së

LEXO: Pemova: Qeveria e re nuk mund të jetë reformatore me BDI-në në të

LEXO: Rikthehet seanca kuvendore, deri në mesnatë Qeveria e re

LEXO: Memedi: Të ndryshohet fjalori politik, do të jemi përmirësues të Qeverisë së re

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button