fbpx

Dhuna në Kuvend, autorët ende të pandëshkuar

Duhet të ketë Përgjegjësi penale për drejtorin e Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov, sepse e ka ditur se çfarë po ndodh në Kuvend, dhe nuk ka vepruar, vlerëson avokati dhe ish-gjyqtari Valentin Zafirov.

Ai, në emisionin 360 ​​Gradë, ka thënë se ka tentime që të shmanget përgjegjësia e atyre që kanë planifikuar dhunën në Parlament, më 27 prill, dhe të dënohen vetëm ata që kanë kryer detyra, transmeton Alsat M.

Gjithashtu avokatja Natali Petrovska e mbështeti tezën se me dënime me kusht për dhunuesit dërgohet një mesazh inkurajues për dikë për të kryer akte të ngjashme.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close