fbpx

Ermonela Jaho falënderon shqiptarët në Washington: Më sollët një copë Shqipërie me vete (FOTO)

Ajo ka njoftuar se personeli i teatrit ishte porositur që secili shqiptar që dëshironte të takohej me artisten e madhe shqiptare, tu lejohej të hynin dhe ta takonin, pikërisht nga hyrja e artistëve, shkruan KultPlus.

Artistja shqiptare Ermonela Jaho e cila është paraqitur në Washington DC me shfaqjen operistike Madame Butterfly, pas dhënies së premierës është takuar edhe me bashkëatdhetarët.

Ajo ka njoftuar se personeli i teatrit ishte porositur që secili shqiptar që dëshironte të takohej me artisten e madhe shqiptare, tu lejohej të hynin dhe ta takonin, pikërisht nga hyrja e artistëve. Kurse pas takimit me bashkëatdhetarët ajo ka falenderuar shqiptaret, duke thënë se ata i sollën një copë Shqipërie me vete.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button