fbpx

Presidenti i ri francez: Po hapim një kapitull të ri në historinë tonë

Presidenti i zgjedhur i Francës, Emmanuel Macron, është deklaruar për media për herë të parë pas fitores bindëse në balotazhin presidencial, të mbajtur sot.

“Kemi hapur një kapitull të ri në historinë tonë të gjatë këtë mbrëmje. Dua që të jetë një kapitull i shpresës dhe i rikthimit të besimit”,- ka thënë Macron për AFP.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button