fbpx

Sejfullahu mposhtet nga Siemakin

Në Kampionatin Evropian në mundje për senior, që po zhvillohet në qytetin Novi Sad të Serbisë, sot u paraqit edhe mundësi tjetër nga Maqedonia, anëtari i KM Liria, Elmesin Sejfullau.

Në debutimin e tij në veprimtari të mëdha të kategorinë e seniorëve, Sejfullau zhvilloi garën në kategorinë deri më 61 kg, ku në 1/8 e finales u takua me rusin me pasaportë franceze Iurii Siemakin, nga i cili humbi me dush teknik, 11-0.

Mbetet të mësojmë nëse Siemakin mund të arrij deri në finale dhe t’i mundësoj Elmedinit të paraqitet në garat e repasazhit. /Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button