fbpx

Dortmundi në finale të Kupës së Gjermanisë

Borussia e Dortmundit ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Gjermanisë.
Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Wolfsburgin. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Signal Luna Park” përfundoi me rezultat 2:0 në të mirë të finalistëve të Ligës së Kampionëve vitin e kaluar.

Golat e Henrik Mkhitaryan në minutën e 12′, dhe Roberto Lewandowskit në minutën e 43′, i mjaftuan Dortmundit për ta arritur finalen.
Borussia Dortmundi në finale do ta pret fituesin e takimit të sontëm Bayern Munchen – Kaiserklautern. 

Lajme të ngjashme

Back to top button