fbpx

Ibrahimoviç varrosi vëllain me rite islame

Në heshtje të plotë, i shoqëruar nga anëtarët më të afërt të familjes dhe shoqërisë së ngushtë, dje në qytetin suedez Malme me ritet fetare islame është varrosur vëllai i futbollistit me origjinë boshnjake Zllatan Ibrahimoviç, Sapka Ibrahimoviç.


Ndarja e vëllait të tij nga kjo botë kishte goditur aq shumë yllin suedez, i cili së bashku me babain e tij, Shefikun, ishin ata të cilët e lëshuan në varrë vëllain dhe të birin, Sapka, i cili kishte vuajtur gjatë kohë nga një sëmundje e rëndë.


Familja Ibrahimoviç janë me origjinë nga Bosnja e Hercegovina, familje kjo që gjatë kohë ishte shpërngulur në Suedi dhe pikërisht në këtë vend ata kishin zhvilluar jetën e tyre.

Lajme të ngjashme

Back to top button