fbpx

Pse nuk i afrohen Ba-s, deri sa feston? (VIDEO)

Dhe përsëri hero i Çellsit ishte ai, Demba Ba. Ai e ka shënuar golin fitues, me çka skuadra e Çellsit mbetet edhe më tutje me 2 pikë më pak se lideri Liverpuli.

Por derisa Demba Ba i festoon golat e shënuar, asnjë nga bashkëlojtarët nuk i afrohet, pasi që Demba Ba pas secilit gol të shënuar kryen ritualin duke lëshuar kokën në sexhde, në shenjë falëminderimi ndaj Allahut. 

Bashkëlojtarët e kanë pranuar këtë mënyrë të gëzimit dhe e respektojnë deri në fund, kështu që askush nuk e pengon atë. / Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button