fbpx

Marrëveshje mes MPB të Maqedonisë dhe Kinës

Ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska sot e priti zëvendësministrin e Sigurisë Publike të Republikës Popullore të Kinës, Jang Huanning, i cili ndodhet për vizitë dyditore pune në Republikën e Maqedonisë.

Në kuadër të takimit, Jankulloska dhe Huanning do të nënshkruajnë marrëveshje dypalëshe për bashkëpunim të ndërsjellë.  

Lajme të ngjashme

Back to top button