fbpx

Një i vdekur dhe dy të plagosur në fatkeqësinë e helikopterit në Merilend

Një person humbi jetën, ndërsa dy të tjerë janë lënduar mbrëmë gjatë rrëzimit të një helikopteri ushtarak, i cili kryente fluturim trajnimi në shtetin Merilend, kumtuan Forcat tokësore amerikane.

Në fatkeqësi jetën e humbi piloti, dhe dy anëtarë të ekuipazhit janë lënduar seriozisht.

Helikopteri “Blekhok” është rrëzuar në fushëpn e golfit në Lenardtaun, 90 kilometra në juglindje të Uashingtonit. Të lënduarit menjëherë janë dërguar në spitlain e Baltimorit.

Ekipi i Ushtrisë tokësore sot do t’i hetojë shkaqet e fatkeqësisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button