fbpx

Osmani: Nuk heqim dorë nga presidenti konsenzual edhe në raundin e dytë

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim Bujar Osmani është prononcuar lidhur me akuzat e PDSH-së se BDI ka bërë presion ndaj qytetarëve që të mos dalin në zgjedhje.

Sipas Osmanit BDI nuk ka qenë e involvuar në këtë proces dhe deklaratat e vëzhguesve se nuk ka pasur presion ndaj qytetarëve në asnjë aspekt.

Në pyetjen në studion e hapur në TV Alsat, nëse do ti bojkotojnë zgjedhjet presidenciale edhe në rrethin e dytë Osmani u përgjigj se BDI nuk do të zmbrapset nga ideja për president konsenzual, por qëndrimi do të bëhet i ditur ditën e nesërme pas mbledhjes së partisë.

Lajme të ngjashme

Back to top button