fbpx

Ja si votuan turqit e Maqedonisë për referendumin në Turqi (FOTO)

Edhe turqit në Maqedoni kishin të drejtën të votojnë në referendumin e mbajtur në Turqi, për ndryshime kushtetuese, njofton Portalb.mk.

Sipas rezultateve përfundimtare në Maqedoni, kanë votuar gjithsejt 1066 persona, nga to 57,97 % apo 618 persona kanë votuar për ndryshime dhe 42,03 % apo 448 persona kanë votuar kundër ndryshimeve kushtetuese.

Untitled

Janë numëruar thuajse të gjitha votat dhe nga to, me një fitore shumë të ngushtë presidenti Rexhep Taip Erdogan mund të fillojë rrugës së ndryshimeve në Turqi.

LEXO:

20:53 | Në Shkup festohet fitorja e Erdoganit në referendum (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button