fbpx

Xhinset e varura të viteve ’90 rikthehen (FOTO)

Çitjanet, janë pantallonat më cool të viteve 1990. Xhinse të gjera, që rinë të varura në belin e të gjitha vajzave të reja para se të shfaqej prerja slim në vitin 2000.

Legjenda thotë që është frymëzuar nga veshjet e të burgosurave amerikane, ngaqë nuk u lejoheshin rripat, i linin pantallonat e tyre të binin deri tek vithet… duke treguar prerjen elastike të të brendshmeve të tyre, shkruan Bordo.al.

Një modë që u pëlqye dhe përshtat menjëherë nga rinia dhe adoleshentët dhe që është rikthyer sërish në modë.

baggy-dries-van-noten

baggy-etoile-isabel-marant-

baggy-john-galliano

baggy-koche_s017_look_22

baggy-off-white

baggy-stella-mccartney

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button