fbpx

Kryeministri italian, Renzi bën shaka me shqiptarin (VIDEO)

Kryeministri i Italisë, Matteo Renzi është kthyer shumë shpejt në një figurë tërheqëse për qytetarët në Itali.

Ai është pritur nga një turmë e madhe njerëzish në sallonin e mobilierisë në Milano.

Renzi është përshëndetur me shumë qytetarë mes të cilëve dhe disa emigrantë shqiptarë nga Kosova dhe Shqipëria. Madje me njërin prej tyre, ai ka bërë edhe shaka./ Shekulli

Lajme të ngjashme

Back to top button